TURKISH CEMENT İLK DEFA VİETNAM'DA ÇİMENTO SEKTÖRÜYLE BULUŞTU


TURKISH CEMENT İLK DEFA VİETNAM'DA ÇİMENTO SEKTÖRÜYLE BULUŞTU


10-12 Haziran 2024 tarihleri arasında, Vietnam’da düzenlenen Intercem Asia 2024 Konferansı’nda küresel çimento sektörünün önde gelen temsilcileri ilk defa Vietnam’da bir araya gelmiştir. 34 ülkeden yaklaşık 350 kişinin katıldığı konferansa Türkiye’den 10 firma temsilcimiz katılım göstermiştir ve sektördeki gelişmeler değerlendirilmiştir. Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdulhamit Akçay ve Yönetim Kurulu Üyesi Ender Şahin ile Birliğimiz Müdürü Erinç Tarhan Özel, Turkish Cement’i temsilen konferansa katılmışlardır.

Turkish Cement’in 18 m2 standı Türk firmalarımız için bir temsil ve irtibat noktası görevi görmüştür.

Standımızı fuarın ilk günü Vietnam Büyükelçisi Korhan Kemik ve Ticaret Müşaviri Burak Cihan Ürkmez ziyaret etmiştir ve Turkish Cement temsilcileri ile Asya pazarı hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Standımızda konferans boyunca, Turkish Cement üretim kapasitesi ve güçlü yönlerimiz, tanıtım filmimiz ile ekranlarda tüm gün gösterilmiştir.

Konferansta sektördeki son gelişmelerin yanı sıra ağırlıklı olarak maliyetlerin azaltılması, yatırımların artırılması yöntemleri, lojistik maliyetleri, ihracat vergilerinin önemi konuşulmuştur. Karbon ayak izinin azaltılması için alınan önlemler de önemli bir gündem teşkil etmiştir. Türkiye çimento sektörünün en büyük rakiplerinden olan Vietnam’da Turkish Cement’in en iyi şekilde temsil edilmesi prestijimizi artıran önemli bir iletişim faaliyeti olmuştur.


Önceki Haber Sonraki Haber